Google Adwords Nedir?

0
6
google adwords nedir

Google Adwords Nedir?

Google Adwords, dünyanın en çok ziyaret edilen arama motoru olan Google tarafından sunulan çevrimiçi reklamcılık hizmetidir.

Google Adwords ile Google’da yapılan aramalarda, istediğiniz kelimeler ile web sitenizi ön plana çıkarabilirsiniz. Sadece Google’da yapılan aramalarda reklam vermekle kalmayıp, Youtube üzerinde reklamlarınızı gösterebilir ya da istediğiniz sektöre ait Google’dan reklam alan sitelerde reklamlarınızı resim ya da video olarak gösterebilirsiniz.

İlk aşamada yapmanız gereken bir Google Adwords hesabı oluşturmaktır. Ardından reklamlarınızın hangi gün ve saatlerde, hangi şehir ya da ülkelerde gösterileceğini belirlemelisiniz. Bununla birlikte reklamlarınız için bir günlük bütçe girmeniz gerekiyor. Günlük bütçede herhangi bir alt limit ya da üst limit bulunmamaktadır. İsterseniz 5 TL, 50 TL, 500 TL gibi dilediğiniz tutar kadar rakam belirleyebilirsiniz. Bütçeniz ne kadar yüksek olursa, alacağınız tıklama sayısı o kadar yüksek olacaktır.

google adwords

Sonraki aşamada ise, reklam metinini yazmalısınız. Burada dikkat çekici bir reklam metni oluşturup, kampanya, fiyat ve promosyonlarınızdan bahsedebilirsiniz. Böylelikle arama yapan kullanıcıların, reklamlarınızı tıklayıp, sitenizi ziyaret etme olasılıkları artacaktır. Hemen ardından anahtar kelimelerinizi belirlemelisiniz. Sattığınız ürünler ya da sunduğunuz hizmetler ile ilgili kelimeleri alt alta yazmalısınız. Bu kelimeler Google’da yazıldığında, oluşturduğunuz reklam metni gösterilecektir.

Bu yazımızda Google Adwords nedir bundan bahsettik, diğer yazılarımızda Google Adwords ile ilgili daha fazla detayları ve hesap yönetimi nasıl yapılır gibi işlemleri de bulabilirsiniz. Yazılarımızı takip ederek, kendi Adwords hesabınızı yönetebilir ve sizde bir Adwords uzmanı olabilirsiniz.

Paylaş
Önceki İçerikOrhan Veli Kanık Oaristys Şiiri
Sonraki İçerikCeza Intro Şarkı Sözleri
Çok meraklı olan yazarımız, araştırmayı ve yeni birşeyler öğrenmeyi çok sever. Hatta bayılır. Ama daha çok sevdiği başka birşey ise, öğrendiklerini paylaşmaktır. Bundan büyük keyif alır. Yazılarını takip edin, sizde çok şey öğreneceksiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin